FORSIDE
VÅRE LAG
LINKER
HALDEN CC
KONTAKT
RESULTATER





 

 

   

 

 

Team Funkis med sine gullmedaljer. Ole Fredrik Syversen (t.v.) er ny i år og spilte på NOR2.  

 


 

Årets første internasjonale rullestolturnering ble arrangert av Tårnby CC. Det deltok 7 lag der Norge stilte med 2 klubblag.
Team Funkis (Norge 1) er ett godt samspilt lag som har spilt sammen i 4 år. Det ble spilt Round Robin, 6 kamper pr. lag. NOR1 vant 5 kamper og spilte en uavgjort og endte dermed på 11 poeng. Nr. 2 ble Danmark med 7 poeng. NOR1 spilte veldig bra gjennom hele turneringen og største seier ble over CZE med 12-2 etter 5 omganger.

Det andre norske laget var sammensatt av en trønder, en ny spiller fra Fredrikstad og en ny spiller fra Drammen. Norge 2 ble da et rekrutteringslag selv om Geir Arne Skogstad som var skip på laget, er en erfaren VM-spiller.
Laget vant 2 kamper og det må sies å være bra da 2 spillere bare har drevet med curling i 3 uker. Siste mann på lagete ble syk og kunne ikke delta i Danmark.

Det er kommet mange nye spillere denne høsten. Det er 3 spillere fra Fredrikstad og 4 fra Oslo-regionen. I Halden blir det 8 rullestolcurlere å se på isen denne sesongen.

RESULTATER
1     NOR1 (Team Funkis)
2     Danmark
3     Tyskland
4     Finland
5     Tjekkia
6     Russland
7     NOR2